İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 97. YILDÖNÜMÜ İLÇEMİZDE KUTLANDI

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yıldönümü Büyükorhan Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonun’da Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programla kutlandı.

        Kutlama programına İlçemiz Kaymakamı Sayın Kutsal Baytak, Belediye Başkanı Hasan Taş, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, muhtarlar, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Sayın Kaymakamımız Kutsal Baytak yaptı. Kaymakamımız yaptığı konuşmasında; “Bugün İstiklal Marşımızın milli marş olarak ilan edildiği günü hatırlamak ve milli şairimiz olan Mehmet Akif Ersoy’u anmak için toplanmış bulunmaktayız. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’ un vatan sevgisiyle yoğrulmuş yüreğinden dökülen mısralardan oluşan İstiklal Marşımız, vatan sevgisinin ne demek olduğunu açıkça anlatmaktadır. Kurtuluş Savaşı yıllarında ecdadımız, vatanımızı canla başla, sayısız zorluk içinde korumuş, bu uğurda canını feda etmiş ve bu güzel vatanımızı bize emanet etmiştir” dedi. Kutsal Baytak, bütün şehitlerimizi ve Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyorum derken. Mehmet Akif Ersoy’un da dediği gibi; “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşını yazdırmasın” diyerek sözlerini noktaladı.

        Konuşmaların ardından öğrencilerin okumuş olduğu şiirler ve öğrenciler tarafından hazırlanan İstiklal Marşı Oratoryosu ayakta alkışlandı. Daha Sonra İlçede yapılan Mehmet Akif Ersoy’u anma ve İstiklal Marşının kabulü ile ilgili yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.